Sara Rudyszyn

Nogi do chodzenia, ręce do dawania, gardło do zdarcia, serce do kochania. Znajdziesz to w każdym zielonym serduchu członka naszej chaty. Dwa tygodnie ogromnej dawki życzliwości, swobody, śpiewów, tańców i wygłupów, spędzonego czasu razem z ludźmi i Bogiem. Także wiele nowych znajomości, przyjaźni zawartych na lata, wspomnienia z gór i spełnione marzenia sprawiają, że Biały Dunajec to miejsce, do którego chce się wracać. To zachęciło mnie do zostania w Wawrzynach po moim pierwszym obozie. Aby sprawdzić czy jest to również miejsce dla Ciebie, zapraszam Cię do naszej Wawrzynowej Chaty!

Martyna Bedełek

Powodów, by pojechać na Biały Dunajec jest mnóstwo, ale największą zachętą jest chyba to, że ciężko znaleźć człowieka, który byłby z wyjazdu na obóz niezadowolony. Dla mnie Biały był za pierwszym razem wielką przygodą, a z każdym kolejnym rokiem – coraz bardziej niezwykłym czasem. Tu poznałam wspaniałych ludzi, zaczęłam budować piękne relacje z ludźmi i Bogiem, uwierzyłam na nowo, odkryłam górską pasję i miłość do Tatr. Dlatego, drogi Uczestniku, pragnę zaprosić Cię do naszej Dominikowej Chaty, żebyś także mógł doświadczyć tych pięknych rzeczy. U nas nauczysz modlić się muzyką czterogłosową scholą, poznasz dominikańską duchowość, spotkasz dobrych ludzi, którzy obdarzą uśmiechem i zapewnią cudną atmosferę, a do tego zjesz najlepsze obozowe obiady i będziesz bawić się tak dobrze, że aż żal będzie wyjeżdżać.

Paweł Apostel

Kiedy wstajesz skoro świt po to, by wyruszyć w góry, to już wiesz, że ten dzień będzie udany. Duszpasterska ekipa gwarantuje Ci nieustanny uśmiech na twarzy, a Ty czujesz, że żyjesz! W Naszej chacie poczujesz się jak w Bezpiecznej Przystani, do której miło wracać, spotkać się przy stole z wyjątkowymi osobami. Wychodzimy z założenia, że każda nowa osoba wnosi wiele piękna przy budowaniu wspólnoty. Drogi Uczestniku, przystań do Nas, a My na pewno Cię przygarniemy!

Katarzyna Obcięty

Góry dają mi niesamowite poczucie wolności, pozwalają się zatrzymać, być tu i teraz. Tutaj czas płynie inaczej, wolniej. 

Biały to przede wszystkim spotkanie z ludźmi, którzy wyznają podobne wartości i bazują na wspólnych fundamentach: BÓG, GÓRY I LUDZIE.

W Górkowej Chacie wszyscy stajemy się jedną wielką rodziną, której podstawą jest szacunek, rozmowa, akceptacja i dobra zabwa! Tutaj możesz czuć się sobą a podczas górskich wędrówek poznasz wiele wartościowych osób właśnie takimi, jacy są. 

“Nie ma, że się nie da” to hasło, które towarzyszy nam przez cały obóz i nie tylko! 

PS nigdy nie zjecie tak dobrych kanapek jak te zrobione na szczycie po kilkugodzinnej wędrówce!

Zosia Raszczuk

Na dwa tygodnie września przenosimy nasz Maciejówkowy dom z Wrocławia do Białego Dunajca, gdzie wspólnie mamy możliwość o niego zadbać. Obóz stwarza niesamowitą okazję przeżycia wspaniałej przygody – odkrycia i pogłębienia relacji z Bogiem, zachwytu pięknem otaczających nas polskich Tatr i budowania więzi na całe lata z drugim człowiekiem.

Faustyna Porzezińska

Dlaczego Biały Dunajec?

Na Biały pojechałam z nastawieniem raczej bardziej negatywnym niż pozytywnym. Z Obozem związana była kiedyś moja mama, mój kuzyn miał być w kadrze, a moja siostra zapewniała mnie, że nikt nie będzie tam niczego ode mnie chciał – nie będę musiała uczestniczyć we wszystkich religijnych aktywnościach, mogę zwyczajnie sobie pochodzić po górach i wyjechać z takim samym bagażem relacji z jakim przyjadę. Nie chciało mi się, ale pojechałam dla świętego spokoju (w końcu wszyscy tak gorliwie mnie namawiali).

I co? Zdobyłam Rysy, zyskałam milion nowych fotek, ale przede wszystkim poznałam wspaniałych ludzi i jak nigdy dotąd zaczęłam doceniać codzienne Msze Święte. To co zostało ze mną to nie tylko dobre wspomnienia, ale też przyjaciele.

Kinga Weron

Dlaczego warto jechać na Biały (z Xaver)?

Xaver jest małym duszpasterstwem. Dzięki temu łatwiej jest nam tworzyć bliskie relacje, przez które możemy doświadczać żywej wspólnoty, jaką jest Kościół. Wędrówki po górach i wspólne gotowanie oraz Eucharystia są elementami, które nas łączą i uczą nas bycia ze sobą. Jeśli nigdy wcześniej nie byłaś/nie byłeś w Tatrach, nie martw się – ja, przed moim pierwszym Białym, nie miałam prawie żadnego doświadczenia w chodzeniu po górach, jednak nasz Turystyczny szybko zaraził mnie swoją miłością do nich i dziś mogę śmiało stwierdzić, że wyjazd na obóz był najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć. Na Białym lepiej poznałam siebie i otworzyłam się na drugiego człowieka, a dzięki dołączeniu do duszpasterstwa mogę rozwijać swoje talenty i dzielić się doświadczeniem Białego z innymi.

Izabela Lewicka

Biały Dunajec to nie obóz jak każdy.
Tutaj odczuwasz wszystkie możliwe emocje, tworzysz wspomnienia, poznajesz ludzi z różnych zakątków Wrocławia i nie tylko! To przede wszystkim czas, gdy sprawdzasz swoją wytrzymałość i podejmujesz wyzwania – nie tylko w górach, lecz także w Wierze. 

O obozie dowiedziałam się od przyjaciół z duszpasterstwa, którzy przez cały rok namawiali mnie, abym już w styczniu rezerwowała czas na pierwsze dwa tygodnie września. Nie mylili się, wyjazd na Biały był prawdziwe magicznym i niezapomnianym czasem, który doprowadził mnie aż tu.

Nasza chata chętnie przyjmie każdego uczestnika i wprowadzi w Antosiowe szeregi. Tutaj poznasz pozytywnych ludzi, którzy z wiarą w sercach prowadzą studenckie życie i przyjeżdżają zarazem odpocząć we własnym towarzystwie, jak i poczuć ducha gór! Czekają Cię z nami dwa, świetne tygodnie pełne zabawy, modlitwy, wycieczek, zwiedzania czy zwyczajnie leniuchowania w Tatrzańskich chatach. Nie zastanawiaj się i przeżyj ten czas z nami!
Pax

Wiktor Stec

Potencjalny uczestniku, jeśli zastanawiasz się czy warto pojechać na obóz to powiem Ci z własnego doświadczenia, że warto. Te dwa tygodnie są naprawdę ciekawą przygodą. Dużo by opowiadać. Musisz pojechać i zobaczyć!
Jeśli się stresujesz wyjazdem to powiem Ci, że nie ma takiej potrzeby. Sam na 40. edycji pojechałem jako szef chaty i byłem pierwszy raz na obozie. Powiem tak: Bóg wszystko poprowadził i nadal prowadzi 😇
Dla Ciebie ten obóz może być świetną okazją wejścia w życie studenckie. Po Białym już będziesz miał/-a cenne doświadczenie i z pewnością poznasz wielu wspaniałych ludzi.
A skoro o wspaniałych ludziach mowa to zapraszam do chaty Horebu gdzie panuje rodzinna atmosfera.
To do zobaczenia!