Xaver

Xaver_Szefowa

Kinga Weron

Szefowa Chaty
xaver.oboz@gmail.com

Xaver

DA Xaver to jedno z dwóch opolskich duszpasterstw akademickich. Mieści się ono w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury “Xaverianum” przy ul. Czaplaka 1a (w bezpośrednim sąsiedztwie Kampusu Uniwersytetu Opolskiego). Nazwa duszpasterstwa pochodzi od naszego patrona – św. Franciszka Ksawerego, a logo – czapla – upamiętnia naszego założyciela: o. Józefa Czaplaka.

W ciągu roku akademickiego mamy możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach, które pomagają nam rozwijać relację z Bogiem i odnajdywać Go w drugim człowieku. 

W niedzielę spotykamy się w kościele NSPJ na “akademickiej dwudziestce” - Mszy Św. wzbogaconej o oprawę muzyczną naszego zespołu, a po niej wszyscy studenci zaproszeni są na herbatę i ciastko do salki naszego duszpasterstwa. 

We wtorki o g. 20 odbywają się spotkania formacyjne. W zależności od danego tygodnia, mają miejsce: spotkania biblijne, uwielbienie, katecheza dla opornych lub duchowość ignacjańska. 

Czwartki są czasem budowania wspólnoty. Po cichej adoracji i Mszy Św. w naszej kaplicy akademickiej integrujemy się, grając w planszówki lub kalambury, gotując czy też oglądając film.  

Organizujemy również wspólne wyjazdy, warsztaty, imprezy, kolacje świąteczne, grilla oraz dzień skupienia.

DA Xaver to idealne miejsce do pogłębiania relacji z Bogiem, zawierania nowych znajomości i rozwijania swoich talentów. 

Comments are closed.