O Obozie

Informacje ogólne

Dwa tygodnie w Białym Dunajcu spędzamy na chodzeniu po górach, modlitwie i integracji. Na szlaku spotkać nas można w ciągu tygodnia, kiedy po wczesnej pobudce wyruszamy na tatrzańskie szczyty przed tłumami turystów. Wieczorami uczestniczymy w Eucharystii. Najczęściej wspólnie spotykamy się w miejscowym kościele, ale czasem zostajemy w naszych chatkach na Mszy duszpasterskiej. Po tym najważniejszym w ciągu dnia momencie mamy czas na integrację. Tańczymy na imprezach, wychodzimy na pizzę albo gramy w planszówki. 

W weekendy mamy czas żeby odpocząć od Tatr, ale nie oznacza to nudy. Uczestniczymy wtedy w wydarzeniach ogólnoobozowych, o których przeczytasz poniżej. 

Kadra Obozu

Julia Dudek

Julia Dudek

Szefowa Obozu
juldudek@op.pl
694 575 827
bialyDunajecLogoBiale

Kinga Rusińska

Kulturalna
kinga.rusinska@op.pl
513 365 985
bialyDunajecLogoBiale

Maciej Karczewski

Turystyczny
m.karczewski2001@gmail.com
530 201 656
bialyDunajecLogo

Patrycja Thomalla

Rzeczniczka
rzecznik.bialydunajec@gmail.com
730 056 734

Czego spodziewać się na Obozie?

Pielgrzymka

W pierwszym tygodniu Obozu wszystkie duszpasterstwa wyruszają na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Z Białego Dunajca mamy tam niecałe 15 kilometrów, a wspólna droga to idealna recepta na modlitwę, integrację i dobre rozpoczęcie białodunajeckiej przygody. Po dotarciu na miejsce uczestniczymy w ogólnoobozowej Mszy Świętej, a następnie udajemy się na Rusinową Polanę, aby zrobić sobie tam wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Imprezy

Jesteśmy Obozem studenckim, więc nie zapominamy o tym jak bardzo lubimy wspólną zabawę. W środku wyjazdu spotykamy się na imprezie ogólnoobozowej. Do tego w każdej chatce odbywają się mniejsze imprezy w trakcie tygodnia, na których również można się wytańczyć.

Konferencje

W trakcie Obozu mamy możliwość słuchania kazań naszych Duszpasterzy, ale oprócz tego, jeden dzień poświęcamy na ich konferencje. Dotyczą one najróżniejszych kwestii - od spraw duchowych, przez relacyjne do tematów poruszających rozwój osobisty. W trakcie czterech spotkań każdy znajdzie coś dla siebie.

Bieg otrzęsinowy

Każdego uczestnika Obozu czeka swego rodzaju chrzest, czyli bieg otrzęsinowy. Przebieramy się wtedy w stroje zgodne z tematem naszej chatki i chodzimy od duszpasterstwa do duszpasterstwa wykonując przygotowane przez kulturalnych zadania. Bez obaw, to nic strasznego. Ten bieg to dużo śmiechu i okazja do poznania innych studentów.

Dzień otwartych chat

Zapisując się na Obóz dokonujemy wyboru duszpasterstwa, które w trakcie wyjazdu możemy poznać od podszewki. Jest jednak jeden dzień, w którym mamy możliwość odwiedzenia pozostałych chatek. W trakcie Dnia Otwartych Chat możemy uczestniczyć w wielu warsztatach i zabawach wymyślonych przez inne duszpasterstwa.

Turniej sportowy

Wyczekiwany przez wszystkich sportowców element rywalizacji na Obozie to turniej siatkarski. Każde duszpasterstwo wystawia swoją drużynę, która rywalizuje z pozostałymi o białodunajecki puchar przy głośnym dopingu kibiców.

Dojazd

Jest kilka możliwości dostania się do Białego Dunajca:
 • Niewątpliwie najwygodniejszym są specjalnie zamówione przez nas autokary wyjeżdżające bezpośrednio z Wrocławia (i Opola) dojeżdżające bezpośrednio do Białego Dunajca.
  Zapisy na autokar odbywają się przez formularz zapisowy na Obóz, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję. Potem należy oczekiwać maila, w którym będą dalsze instrukcje.

 • Wrocław/Opole -> Kraków
  Ten odcinek najlepiej przejechać pociągiem, połączeń jest wiele i od niedawna pociągi jadą przyzwoicie szybko. Dostępnych jest też dużo połączeń autobusowych.


  Kraków -> Biały Dunajec
  Ten odcinek zalecamy pokonać autobusem (częste połączenia, o wiele szybciej). Jest wiele połączeń (co godzinę, a nawet co pół) z dworca PKS w Krakowie (RDA - Regionalny Dworzec Autobusowy). Znajduje się on tuż przy Dworcu Głównym PKP w Krakowie, schodami pod górę.  Docelowy przystanek w Białym Dunajcu zależy od wybranej chaty: 

  • przystanek "Biały Dunajec Kościół" - Góra Św. Anny,
  • przystanek "Biały Dunajec Urząd Gminy" - Wawrzyny, Horeb, Antoni, Most, Karmel, Maciejówka i Redemptor,
  • przystanek "Biały Dunajec Górny" - Przystań, Xaverianum, Dominik, Dach.
  Z Wrocławia i Opola do Zakopanego jeździ również FlixBus, ale bilety na niego szybko się rozchodzą i zwykle są droższe. Po przejeździe FlixBusem, do Białego Dunajca z Zakopanego lub Nowego Targu dotrzeć można prywatnym busem (które kursują często).

 • Musisz wcześniej ustalić z szefem chaty, czy znajdzie się dla Ciebie miejsce parkingowe, ponieważ większość chat ma ich tylko kilka. Zachęcamy też, żeby zaoferować wolne miejsce w samochodzie na naszej grupie dojazdowej!

 • Autostop, blablacar.pl i nasza grupa dojazdowa.
  Opcji na dotarcie jest wiele, bardzo dużo ludzi jedzie do Zakopanego każdego dnia, więc dla wytrwałych na pewno znajdzie się budżetowe wyjście.
  Zachęcamy do szukania dojazdu również na naszej grupie dojazdowej, która jest przeznaczona specjalnie dla uczestników Obozu szukających dojazdu lub mających wolne miejsce w samochodzie.

Jak się spakować na Obóz?