FAQ

Zapisy na obóz

Każdy, kto w październiku b.r. rozpocznie studia, bądź jest już studentem starszych lat. Nie ma znaczenia gdzie studiujesz i jakiego rodzaju są to studia (dzienne/zaoczne).
Nie. Biały Dunajec jest w szczególności przeznaczony dla osób nie będących w duszpasterstwie. Obóz jest doskonałą okazją, żeby zobaczyć czym ono jest.
Zagadkowo brzmiące „chaty” to miejsca naszego zakwaterowania. Każde Duszpasterstwo Akademickie zamieszkuje osobną chatę. Podczas zapisów masz możliwość wyboru chatki, w której będziesz mieszkać podczas Obozu. Zastanawiasz się, którą chatkę wybrać? Polecamy przeglądanie stron internetowych oraz mediów społecznościowych duszpasterstw, gdzie znajduje się więcej informacji. Możesz też wybrać duszpasterstwo znajdujące się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania we Wrocławiu.
Tak, podczas zapisów trzeba zaznaczyć konkretną chatkę, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nimi wcześniej.

Oczywiście imię, nazwisko, nr telefonu oraz mail. Bardzo ważny jest numer PESEL – potrzebny do ubezpieczenia uczestników obozu. Dane na temat studiów – nazwa uczelni, wydziału, kierunku, roku – są potrzebne do naszych organizacyjnych statystyk. Rozmiar koszulki (każdy uczestnik dostaje koszulkę obozową). Prosimy o dokładne wypełnianie formularza zgłoszeniowego!

Sprawdź koniecznie folder spam na swojej poczcie. Jeśli nadal nie dostałeś linka potwierdzającego zgłoś się do nas mailowo: oboz.da.bialydunajec@gmail.com
Jedynie w wyniku obustronnego porozumienia się szefów obu chat – tej z której rezygnujesz oraz tej do której się zapisujesz. Przepisanie się jest możliwe jedynie do 14 dni przed obozem.
Tak, aczkolwiek jest to zależne od chaty. Musisz skontaktować się w tej kwestii z szefem chaty, który udzieli Ci dalszych informacji.
O tym decyduje szef danej chaty, ponieważ większość z chatek nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Opłaty i inne kwestie finansowe

Zaliczkę należy wpłacić w terminie 7-miu dni od rejestracji. W przypadku braku wpłaty w terminie, miejsce zostaje oznaczone jako zwolnione! Zaliczka zaliczana jest oczywiście na poczet ceny obozu.
Tak, należy liczyć się w kosztami dojazdów w góry. Z Białego Dunajca do Zakopanego i z powrotem. Ponadto ulgowy koszt wstępu to TPNu wynosi jednorazowo 4,5 zł (Karta Dużej Rodziny zapewnia darmowy wstęp).
Zgodnie z regulaminem obozu, zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku wycofania zapisu przez Uczestnika w czasie równym lub krótszym dwóm tygodniom poprzedzającym Obóz.
Zaliczka jest wliczana w ramach rozliczenia obozu. Oznacza to, że na miejscu dopłacasz szefowi chaty wysokość ceny obozu pomniejszoną o wartość zaliczki.
Nie, cena obozu nie obejmuje kosztów dojazdu zarówno do jak i z Białego Dunajca jak też kosztów dojazdów w góry. Fundusz na dojazdy “na miejscu” to ok. 150 – 200 zł.
Zadatek należy wpłacić na konto. Dane do przelewu zostaną wysłane na maila po potwierdzeniu rezerwacji. W tytule przelewu pamiętaj o podaniu imienia i nazwiska (według wzorca podanego przez szefa chaty)! Więcej informacji dot. płatności znajduje się w w-w mailu.

Warunki bytowe

W każdej chacie jest kilka posiłków w ciągu dnia: śniadanie, wyprawka w góry oraz obiadokolacja (+ obiad i kolacja w dniu bez wyjścia w góry). Posiłki przygotowujemy sami podczas dyżurów kuchennych pod okiem osób funkcyjnych – „Kuchennych”.
Oczywiście! Mamy przecież XXI wiek! A czy będzie leciała z kranu przez 24h/dobę, to już inne pytanie.
W większości chat – tak.
W niektórych chatach jest WiFi, ale nie we wszystkich. W przypadku terminu zapisów uczelnianych przypadających na czas obozu można albo skontaktować się z szefem chaty w której jest internet albo będąc w Zakopanem skorzystać z miejsca z dostępnym WiFi, na pewno nie warto wyjeżdżać w tym celu do Wrocławia.
Zależy od chaty, szczegółowych informacji udzieli Ci jej szef. Natomiast doświadczenie uczy, że pralkę można skutecznie zastąpić miską, a żelazko się raczej nie przyda…
W każdej chacie na pewno się takie miejsce znajdzie! Warto jednak zabrać ze sobą kawałek sznurka do rozwieszenia ciuchów.

Inne pytania

Jedynie Pan Bóg raczy wiedzieć…
Około 8 km do Szaflar oraz ok. 30 km na Słowację (w jedną stronę).
Bezwzględnie TAK! Zerknij do działu “pakowanie”. W Tatrach warunki pogodowe zmieniają się bardzo gwałtownie, może nawet spaść śnieg. A w zimie krótki rękawek to raczej nie jest trafiony pomysł.
Nawet jak nie umiesz wydobywać z nich dźwięków – zabierz 🙂 Na pewno znajdzie się ktoś, kto potrafi!
Nasz Obóz jest wyjazdem górskim, więc poza weekendami codziennie organizujemy wyjścia w góry, które mają zróżnicowane stopnie trudności. Nie ma obowiązku chodzenia codziennie w góry, jeśli nie czujesz się na siłach. Jednak aby wykorzystać wyjazd w 100% to lepiej założyć, że będziesz w góry wychodzić codziennie, czasem na łatwiejsze trasy.