Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

 

Zapisy na obóz

 

Kto może jechać na Obóz?

Każdy, kto w październiku b.r. rozpocznie studia, bądź jest już studentem starszych lat. Bez znaczenia czy są to studia dzienne czy zaoczne, we Wrocławiu, Opolu lub jest studentem innej uczelni, ale związany z którymś z Duszpasterstw.

 

Czy trzeba być członkiem duszpasterstwa, żeby zapisać się na obóz?

Nie, obóz jest w szczególności przeznczony dla osób nie będących w duszpasterstwie. Na obóz można przyjechać bez względu na to, czy jest się czy nie w Duszpasterstwie Akademickim. Jeśli się nie jest, to obóz jest doskonałą okazją, żeby zobaczyć, cóż to takiego jest to Duszpasterstwo.

 

Czym jest chata?

Zagadkowo brzmiące „chaty/chatki” to miejsca naszego zakwaterowania. To góralskie, czasem drewniane domy, w których można poznać prawdziwego Gazdę i Gaździnę.

Każde Duszpasterstwo Akademickie zamieszkuje osobną chatkę. Podczas zapisów każdy uczestnik ma możliwość wyboru chatki, w której będzie mieszkał podczas Obozu.

 

 

Czy trzeba zapisywać się do konkretnej chaty?

Tak, dodatkowo nie można zmieniać chat podczas Obozu.

Zastanawiasz się, którą chatkę wybrać? Polecamy przeczytanie opisów w dziale "Organizatorzy" oraz zajrzenie na strony internetowe lub fanpage DA, gdzie znajdziesz więcej informacji. Możesz też wybrać Duszpasterstwo znajdujące się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania we Wrocławiu.

 

Jakie dane są potrzebne przy zapisach?

Oczywiście imię, nazwisko, nr telefonu, e-mail. Bardzo ważny jest numer PESEL – potrzebny do ubezpieczenia uczestników obozu. Dane na temat studiów – nazwa uczelni, roku – są potrzebne do naszych organizacyjnych statystyk. Rozmiar i kolor koszulki (każdy uczestnik dostaje koszulkę obozową). Prosimy o dokładne wypełnianie formularza zgłoszeniowego!

 

Nie otrzymałem maila potwierdzającego rejestrację. Co mam zrobić?

Sprawdź koniecznie folder spam na swojej poczcie. Jeśli nadal nie dostałeś maila potwierdzającego, zgłoś się do Szefa swojej chatki (kontakt znajdziesz w dziale "Organizatorzy" i będziemy działać dalej.

 

Czy mogę przepisać się do innej chaty?

Jedynie w wyniku obustronnego porozumienia się szefów obu chat - tej z której rezygnujesz oraz tej do której się zapisujesz. Przepisanie się jest możliwe jedynie do 14 dni przed obozem. Przepisywanie się w trakcie obozu nie jest możliwe!

 

Czy można skrócić pobyt na obozie?

To zależy od chatki, także zapytaj się wcześniej Szefa, czy wyraża na to zgodę.

 

Czy na obóz może pojechać osoba niepełnosprawna?

O tym decyduje szef chaty.

 

Opłaty i kwestie finansowe

 

Do kiedy muszę zapłacić zaliczkę?

Zaliczkę należy wpłacić w terminie 7-dmiu dni od rejestracji. W przypadku braku wpłaty w terminie, Twoje miejsce zostaje oznaczone jako zwolnione! Zaliczka zaliczana jest oczywiście na poczet ceny obozu.

 

Czy w trakcie wyjazdu są dodatkowe wydatki?

Tak. Należy liczyć się w kosztami dojazdów w góry. Z Białego Dunajca do Zakopanego i z powrotem. Ponadto ulgowy koszt wstępu to TPNu wynosi jednorazowo 4zł (karta Wielkiej Rodziny zapewnia darmowy wstęp).

 

Nie mogę pojechać na obóz - czy zaliczka jest zwracana?

Zgodnie z regulaminem obozu, zarządza się co następuje: "Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku wycofania zapisu przez Uczestnika w czasie równym lub krótszym dwóm tygodniom poprzedzającym Obóz."

 

Jadę na obóz - czy zadatek jest zwracany?

Zadatek jest wliczany w ramach rozliczenia obozu. Czyli na miejscu dopłacasz szefowi chaty wysokość ceny obozu pomniejszoną o wartość zadatku.

 

Czy w cenie obozu jest dojazd?

Nie, cena obozu nie obejmuje kosztów dojazdu zarówno do jak i z Białego Dunajca jak też kosztów dojazdów w góry. Fundusz na dojazdy "na miejscu" to ok. 150 - 200zł.

 

W jaki sposób należy wpłacić zadatek?

Zadatek należy wpłacić na konto. Dane do przelewu zostaną wysłane w mailu potwierdzającym zapisanie się. W tytule przelewu proszę pamiętać o podaniu imienia i nazwiska (według wzorca podanego przez szefa chaty)! Więcej informacji dot. płatności znajduje się w w-w mailu.

 

Warunki bytowe

 

Jak wygląda kwestia żywienia?

W każdej chacie jest kilka posiłków w ciągu dnia: śniadanie, wyprawka w góry oraz obiadokolacja (+ obiad i kolacja w dniu bez wyjścia w góry). Posiłki przygotowujemy sami podczas dyżurów kuchennych pod okiem osób funkcyjnych - „Kuchennych”.

 

Czy w chatach jest ciepła woda?

Oczywiście! A czy będzie leciała z kranu przez 24h/dobę, w części chat zależy to od dyżuru kuchennego (trzeba dopilnować pieca).

 

Czy łazienki są w pokojach?

W większości chat - tak.

 

Czy jest dostęp do internetu?

W niektórych chatach jest WiFi, ale nie we wszystkich. W przypadku terminu zapisów uczelnianych przypadających na czas obozu można albo skontaktować się z szefem chaty w której jest Internet. Na pewno nie warto wyjeżdżać w tym celu do Wrocławia.

 

Czy na obozie jest dostępna pralka/żelazko?

Zależy od chaty, szczegółowych informacji udzieli szef chaty. Doświadczenie uczy, że pralkę można skutecznie zastąpić miską, a żelazko się raczej nie przyda...

 

Czy jest gdzie suszyć przemoczone rzeczy?

W każdej chacie na pewno się takie miejsce znajdzie! Warto jednak zabrać ze sobą kawałek sznurka do rozwieszenia ciuchów.

 

Inne pytania

 

Jaka będzie pogoda?

Tylko Pan Bóg to wie...

 

Jak daleko jest do basenów termalnych?

Około 8 km do Szaflar oraz ok. 15 km do Zakopanego.

 

Czy trzeba na obóz wziąć ciepłą odzież?

Bezwzględnie TAK! Zerknij do działu "pakowanie". W Tatrach warunki pogodowe zmieniają się bardzo gwałtownie, może nawet spaść śnieg. A w zimie krótki rękawek to raczej nie jest trafiony pomysł.

 

Czy warto brać instrumenty muzyczne?

Nawet jak nie umiesz wydobywać z nich dźwięków - zabierz :) Na pewno znajdzie się ktoś, kto potrafi!

 

Czy trzeba chodzić codziennie w góry?

Nie, ale zalecamy chodzenie codziennie, w końcu po to też tu jesteś!

Wycieczki w góry są organizowane prawie codziennie, a organizowane trasy są zróżnicowane poziomem trudności.

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl