Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

Duszpasterstwo Akademickie Stygmatyk

Facebook DA Stygmatyk

 

Duszpasterz:

br. Wacław Trawiński

 

Adres Duszpasterstwa:

ul. Sudecka 90, Wrocław

Szef chaty:

Przemysław Oborowski

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

693 316 269

Adres chaty:
ul. T. Kościuszki 14B

Biały Dunajec

 

Gazdowie: pp. Polak

O Duszpasterstwie:

 

DA Stygmatyk to niewielkie duszpasterstwo, znajdujące się przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów we Wrocławiu (ul. Sudecka 90). Ponieważ klasztor znajduje się w okolicy Uniwersytetu Ekonomicznego, siłą rzeczy większość z nas studiuje właśnie na tej uczelni. Dodatkowo mamy kilka osób z Uniwersytetu Medycznego, SWPS, ASP, czy Politechniki Wrocławskiej.

 

“Na poważnie” spotykamy się co tydzień na konferencjach prowadzonych przez naszego opiekuna - brata Wacława Trawińskiego, które jednak mają bardziej formę otwartej dyskusji, niż wykładu. Dodatkowo nie brakuje luźnych wyjść w tygodniu, czy spotkań na planszówkach.

 

Niektóre osoby z naszego duszpasterstwa angażują się w działania charytatywne, więc od czasu do czasu, jako całość, wspieramy ich pracę poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń w parafii. W tym roku była to zbiórka ubrań dla bezdomnych i potrzebujących w okolicach Bożego Narodzenia, a w zeszłym - zbiórka funduszy na zakup prezentów dla pacjentów szpitala onkologicznego Przylądek Nadziei.

 

Jak to w każdym duszpasterstwie, największa szansa na spotkanie wszystkich jego członków występuje podczas kolacji ;) Te odbywają się nieregularnie, ale zawsze o stałej godzinie, czyli po Mszy Św. o godzinie 19.

 

Jeżeli chcesz nas bliżej poznać, zapraszamy do naszej chaty na Białym ! Do zobaczenia :)

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl