Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

Duszpasterstwo Akademickie Redemptor

Strona DA Redemptor

Facebook DA Redemptor

 

Duszpasterz:

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR

 

Adres Duszpasterstwa:

ul. Wittiga 10, Wrocław

Szefowa chaty:

Julia Dudek

 

694575827

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Adres chaty:
ul. Jana Pawła II 297A, Biały Dunajec

 

Gaździna: p. Pańszczyk

O Duszpasterstwie:

- Jak to jest być w DA Redemptor, dobrze?

- Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że wiarę i ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy zaprosili mnie na Wittiga 10, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania na śniadaniu po jutrzni wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wykonuje się pewne czynności, nawet pozornie uniwersalne, takie jak krojenie pomidora, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ trafiłem do DA Redemptor i ojciec Mariusz wyjaśnił mi jak kroić pomidora, jak używać mopa, dlaczego Bóg nie ma ręki i czym jest ekonomia zbawienia. I dziękuję Bogu. Dziękuję Mu. Dziękuję za życie i za duszpasterstwo. DA Redemptor to śpiew, DA Redemptor to radość, DA Redemptor to Msze święte w niedziele o 20, a w tygodniu o 19:30. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie bliźniego, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład kradnę flagi innym duszpasterstwom, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby gotować pierogi na wachcie.

 

A tak trochę bardziej poważnie – Redemptor to duszpasterstwo ukryte gdzieś na początku cudownej dzielnicy Biskupin. Pod względem ilości osób jesteśmy średniej wielkości, więc otwartość i rodzinna atmosfera gwarantowane. 

 

W ciągu roku spotykamy się na Mszach świętych o 19.30 w tygodniu i 20.00 w niedzielę, na porannych jutrzniach ze śniadankiem, na poniedziałkowych spotkaniach ‘Fundamenty’, podczas których nasz duszpasterz zdradza nam największe tajemnice wiedzy teologicznej, a także na spotkaniach poszczególnych grup, wspólnych wyjazdach, integracjach, imprezach i oczywiście wspólnych posiłkach. 

 

Podczas poprzednich obozów w Białym Dunajcu opanowaliśmy do perfekcji sztukę przejmowania atrybutów innych duszpasterstw, lepienia pierogów dla zgłodniałego tłumu studentów oraz jedzenia różowych ciastek. O tym jak one wyglądają, czy są smaczne, ile najwięcej da się ich zjeść i o wielu innych naszych cudownościach dowiecie się przyjeżdżając z nami na obóz w Białym Dunajcu, zapraszamy!

 

 

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl