Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie Most

Strona SDA Most

Facebook SDA Most

Biały Dunajec z Mostem

 

Duszpasterze:

ks. Grzegorz Dłużniak SDB

ks. Tomasz Hawrylewicz SDB

s. Wiesława Kubiaczyk FMA

 

Adres Duszpasterstwa:

pl. Grunwaldzki 3, Wrocław

Szef chaty:

Michał Kruszyński

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

603 598 438

Adres chaty:

ul. Jana Pawła II 326B, Biały Dunajec

 

Gazdowie:

O Duszpasterstwie:

Jeśli dalej nie zdecydowaliście, z jaką chatą chcecie pojechać na obóz w Białym Dunajcu albo macie ochotę dowiedzieć się paru informacji o Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim MOST, to koniecznie przeczytajcie ten post! SDA MOST to duże duszpasterstwo znajdujące się niedaleko Placu Grunwaldzkiego. Jest ono przepełnione ludźmi kochającymi Boga, salezjańską atmosferę i siebie nawzajem. W ciągu roku akademickiego przeprowadzamy wiele cieszących się sporym zainteresowaniem inicjatyw i dla ciała, i dla ducha. 

 

W ramach Lectio Divina szczegółowo omawiamy Pismo Święte oraz dzielimy się naszymi spostrzeżeniami i przemyśleniami. W czasie cyklu formacyjnego zgłębiamy ważne dla studentów tematy, przybliżane nam przez specjalizujących się w nich ekspertów. Podczas spotkań Oazy i Odnowy wspólnie się modlimy oraz integrujemy poprzez gry i zabawy. Fanów aktywności fizycznej mogą zainteresować regularne wyjścia na salkę sportową. Organizujemy także wieczorki kulturalne. Każdy z nich jest inny – czasami gramy w planszówki, innym razem w mafię, urządzamy tematyczne imprezy taneczne , a nawet wychodzimy do opery. Czyli innymi słowy - bardzo dobrze się ze sobą bawimy. 

 

Niezwykle istotny jest dla nas oczywiście rozwój duchowy, który w Moście odbywa się za pomocą codziennych mszy, adoracji, uczestniczenia w różach różańcowych, modlitwy wstawienniczej czy Taboru – adoracji wraz z czytaniem i kontemplacją Pisma Świętego. W naszym duszpasterstwie każdy może odkryć najlepiej pasujący mu sposób na rozwijanie swojej relacji z Bogiem.

 

Co jest dla nas najważniejsze podczas trwania obozu w Białym Dunajcu, to poznanie nowych ludzi, zbliżenie się do Boga i dużo chodzenia po górach! Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu razem w chacie😊. Jeśli to co właśnie przeczytaliście, nie przekonało was jeszcze do wyboru Mostu, może skutecznie zachęci was nasze popisowe białodunajeckie danie – kurczak w kremowym sosie koperkowym z marchewką i porem z makaronem. 

 

Do zobaczenia! 💙

 

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl