Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Dominik

Strona DA Dominik

Facebook DA Dominik

Chata DA Dominik

 

Duszpasterze:

o. Piotr Oleś OP

o. Marcin Dyjak OP

 

Adres Duszpasterstwa:

pl. Dominikański 2, Wrocław

Szef chaty:

Gosia Maciejewska

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Adres chaty:

ul. T. Kościuszki 30A, Biały Dunajec

 

Gaździna: Hanka Kamińska

 

O Duszpasterstwie:

 

Jest takie miejsce w samym sercu Wrocławia, do którego można wpaść o każdej porze dnia, a szansa spotkania tu wspaniałego CZŁOWIEKA jest… duża! A wtedy to już wiadomo, co dzieje się dalej, bo „gdzie dwóch albo trzech”… Mowa oczywiście o DA Dominik mieszczącym się przy placu Dominikańskim!

 

Jesteśmy jednym z większych wrocławskich duszpasterstw, więc i dużo się u nas dzieje.  Wspólna Eucharystia, nieszpory, adoracja, a może Lectio Divina, koronka lub modlitwa Taize? W Dominiku każdy znajdzie swój sposób na zbliżenie się do Boga. Dwa razy w tygodniu odbywają się grupki formacyjne, podczas których nie tylko głębiej poznajemy Pismo Święte, ale też dużo dyskutujemy. Nie straszne nam tematy psychologiczne, teologiczne, filozoficzne i wszelakie inne trudne i wymagające rozkminy. Jest też dużo wydarzeń nieregularnych, takich jak warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi, a nawet… Teologia z Prądem. Punktem kulminacyjnym każdego tygodnia jest oczywiście niedzielna dwudziestka z piękną oprawą czterogłosowej scholi.  

 

Chcesz nas poznać i do nas dołączyć? Pojedź z nami na Biały!

 

O jedzeniu w naszej chacie mówią, że jest najlepsze na obozie, i to nie tylko za sprawą uzdolnionych kuchennych, ale też czujnego oka naszej kochanej gaździny. Na myśl o Hankowym spaghetti wszystkim cieknie ślinka, a warto też wspomnieć o racuchach. A poza jedzeniem klasyka: Bóg, góry, ludzie, integracja i dominikańska duchowość.

 

PS Zdradzimy Wam, że tegoroczny temat chaty już mamy. Nie powiemy jeszcze co to, ale będzie się działo, że hej!

 

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl