Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

Zobacz galerię

Pomóż reklamować obóz!

TPN

 

Od 2013 roku Obóz Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu współpracuje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym (TPN). W ramach współdziałania TPN organizuje szereg szkoleń (dla osób odpowiedzialnych w każdej chacie za wyjścia w góry) z tematyki: ratownictwa, fauny i flory Tatr, bezpiecznej turystyki górskiej itp. W zamian członkowie obozu uczestniczą w wolontariacie dla Tatr organizowanym przez TPN. Polega on na sprzątaniu szlaków Tatrzańskich z różnego rodzaju odpadów, przy okazji wycieczek w góry. Przez dwa tygodnie obozu, każda chata jeden raz sprząta wybrany szlak w Tatrach. Wolontariat to świetna zabawa, która pomaga uświadomić potrzebę dbania o czystość w Tatrzańskim Parku Narodowym i poszerza świadomość ekologiczną. Każdy kto w czasie obozu będzie uczestniczył w wolontariacie może otrzymać, stosowne zaświadczenie o wykonanej pracy.

sport

 

Nic tak nie integruje jak wspólna rywalizacja! Podczas Obozu nie tylko chodzimy po górach, ale także gramy w siatkówkę lub koszykówkę podczas międzyduszpasterskich zawodów sportowych. Pompony, okrzyki i megafony są jak najbardziej na miejscu, a wielkie emocje możemy zagwarantować już dziś.

krwiodawstwo

 

Ta szlachetna inicjatywa narodziła się w 2010 roku. Tradycyjnie odbywa się ona w przedostatni dzień obozu w Białym Dunajcu i może wziąć w niej udział każdy kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych.

Krew to bezcenny dar, który ratuje ludzkie życie! Zachęcamy każdego do oddawania krwi regularnie nie tylko na obozie w Białym Dunajcu, ale i w ciągu całego roku.

W razie wątpliwości zapraszamy do czytania strony internetowej http://www.pijafka.org/,bądź kontaktu z szefem turystycznych obozu (zakładka Kadra Główna).

 

Poniżej przedstawiono 4 punkty jakie należy spełnić dzień przed przygotowując się do oddania krwi (źródło http://www.pijafka.org/):

 

  • Oddając krew pozbywasz się ok. pół litra płynów – uzupełnij je zawczasu. Wypij ok. 2 litry płynów (woda, soki).
  • Nie spożywaj alkoholu.
  • Zadbaj o właściwą dietę. Twój organizm potrzebuje energii. Zjedz lekki, beztłuszczowy posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem), unikając tłuszczy pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę.
  • Wypocznij – bądź wyspanym.

Pielgrzymka

 

Pielgrzymka na Wiktorówki odbywa się zawsze drugiego dnia wyjazdu. Całym Obozem, zaczynając z Białego Dunajca, idąc przez Małe Ciche, zmierzamy do dominikańskiego Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach, gdzie odbywa się uroczysta Msza Św. Czas pielgrzymowania to czas modlitwy i śpiewów. Okazja do wysłuchania ciekawych konferencji oraz możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Następnie, tradycyjnie, na drugie śniadanie i wspólne zdjęcie obozowe wybieramy się na Rusinową Polanę.

 

Wizyta zaproszonego gościa, tzw. gościa specjalnego, to nieodłączny element ostatnich edycji Obozu. Prelegent to zazwyczaj znana w środowisku chrześcijańskim osoba duchowna bądź świecka, która wygłasza pewnego dnia wieczorną konferencję. Odwiedzili nas już m.in.:małżeństwo Katarzyna i Mariusz Marcinkowscy, o.Adam Szustak, ks. Piotr Pawlukiewicz.