Menu

Znajdź nas na facebooku

Klip obozowy

Zobacz galerie

Pomóż reklamować obóz!

Plan obozu nie jest jeszcze gotowy


Przygotowaliśmy dla Was listę rzeczy do spakowania na obóz - szczegółowe 50 pozycji z komentarzem - używajac jej wiesz, że masz wszystko czego potrzebujesz i przez pierwsze godziny w pociagu nie myślisz o tym, czego zapomniałeś/aś zabrać ;p

Dostępne tu: packlista na Biały Dunajec.

Organizatorzy: Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia i Opola

 

Miejsce: wieś Biały Dunajec niedaleko Zakopanego

 

Zakwaterowanie: w kilkunastu góralskich chatach

 

Termin: 2 - 16 września 2019 (pełne 2 tygodnie)

 

Koszt: 419zł - cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie - cena nie obejmuje dojazdu do Białego Dunajca oraz kosztów przejazdów na obozie, opłat za bilety wstępu do TPN, itp.

 

Czym jest obóz: Biały Dunajec to właściwie Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu. To Obóz, który już od ponad 30 lat odbywa się w malowniczej miejscowości Biały Dunajec położonej u podnóża Tatr, oddalonej ok. 10km od Zakopanego.
Wyjazd organizowany jest (przez studentów i dla studentów) głównie z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę ze studiami, jak i dla osób, które nie są związane ze środowiskiem duszpasterstw akademickich Wrocławia i Opola.
Co robimy na Obozie?
Zwiedzamy wszystkie zakątki Tatr! Integrujemy się, bawimy, gotujemy, ale przede wszystkim poznajemy drugiego człowieka we wszystkich naszych aktywnościach. Na Obozie nie brakuje również czasu na spotkanie z Bogiem i refleksje. Co roku organizowane są stałe wydarzenia takie jak zawody sportowe, Bieg otrzęsinowy, czy Festiwal Piosenki Wszelakiej. Tu nie ma czasu na nudę, a doba wciąż ma zbyt mało godzin!
To jak? Jesteś gotowy na wspaniałą przygodę swojego życia?
Nie zwlekaj, zapisy ruszają już 24 czerwca dla maturzystów i 15 lipca dla wszystkich uczestników!

 

Wyżywienie: każda chata jest wyposażona w kuchnię, sami gotujemy (dyżur kuchenny).

 

Chatki: Zagadkowo brzmiące „chatki” to miejsca naszego zakwaterowania. To góralskie, głównie drewniane domy, w których można poznać prawdziwego Gazdę i Gaździnę. Widok z okna na Tatry gwarantowany! Każde Duszpasterstwo Akademickie zamieszkuje osobną chatkę.
Podczas zapisów każdy uczestnik ma możliwość wyboru chatki, w której będzie mieszkał podczas Obozu. Zastanawiasz się, którą chatkę wybrać? Polecamy przeglądanie stron internetowych, fanpage’y DA, gdzie znajduje się więcej informacji. Możesz też wybrać Duszpasterstwo znajdujące się najbliżej Twojego stałego miejsca zamieszkania. Przy zapisach znajduję się również opcja losowego wyboru chaty, doskonała opcja dla niezdecydowanych.

 

Cele Obozu: adaptacja ze środowiskiem akademickim i środowiskiem Duszpasterstw Akademickich Wrocławia, propagowanie spędzania wolnego czasu w górach oraz w duchu Chrześcijańskim, tworzenie relacji międzyludzkich, poznawanie nowych osób, przyjaciół.

 

Wydarzenia:

Wycieczki po górach (prawie codziennie w zależności od pogody, różnorodny poziom trudności tras), Imprezy chatkowe i ogólnoobozowe,
Pielgrzymka na Wiktorówki,
Bieg otrzęsinowy,
Konferencje i możliwość uczestniczenia we Mszach Św.,
Festiwal Piosenki Wszelakiej,
Zawody sportowe,
Akcja krwiodawstwa.

autobus specjalny

Możliwości dostania się do Białego Dunajca jest kilka.

1. Niewątpliwie najwygodniejszym są specjalnie zamówione autokary wyjeżdżające bezpośrednio z Wrocławia i/lub Opola dojeżdżające również bezpośrednio do Białego Dunajca. 
 
Szczegółowe informacje pojawią się niebawem. Obserwujcie nasz FanPage na facebooku!

2. Pociąg/autobusy:

Wrocław/Opole -> Kraków
Ten odcinek można pokonać pociągiem lub autobusem.

Kraków -> Biały Dunajec

a ten koniecznie autobusem (częste połączenia, o wiele szybciej i taniej). Jest wiele połączeń (co godzinę, a nawet co pół) z dworca PKS w Krakowie (RDA - Regionalny Dworzec Autobusowy). Znajduje się tuż przy Dworcu Głównym PKP w Krakowie. Docelowy przystanek w Białym Dunajcu zależy od chatki, do której się zapisałeś:

  • przystanek "Biały Dunajec Kościół" - najbliżej do chatki Góra Św. Anny,
  • przystanek "Biały Dunajec Urząd Gminy" - Wawrzyny, Antoni, Most, Dach, Karmel, Maciejówka i Redemptor,
  • przystanek "Biały Dunajec Górny" - Porcjunkula1, Procjunkula 2, Przystań, Horeb, Stygmatyk, Xaverianum, Dominik.
Zaznaczone przystanki i chaty zobaczysz na mapie: https://bialydunajec.org/index.php/oobozie/mapa-bialego-dunajca


Również PolskiBus jeździ z Wrocławia/Opola do Zakopanego - bilety szybko schodzą i są coraz droższe. Z Zakopanego będziesz musieć dotrzeć do Białego Dunajca prywatnym busem (bardzo częste kursy).

3. Własnym samochodem - trzeba wcześniej ustalić z szefem chaty, czy znajdzie się dla nas miejsce parkingowe.

4. Autostop i blablacar.pl - ostatnio coraz popularniejszy wśród obozowiczów. Powodzenia :)